• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

17.3.2017

LYŽAŘSKÝ VÝCHOVNĚ VÝCVIKOVÝ POBYT VE SKIAREÁLU KLÍNOVEC ... 

V týdnu od 13. března 2017 probíhá na svazích sjezdovky Dámská (1 400 m) ve Skiareálu Klínovec, největším lyžařském areálu v Krušných horách, zimní lyžařský výchovně výcvikový pobyt. Žáci jsou ubytováni v hotelu Habsburg v Českých Hamrech. Organizačně je akce zaštítěna SOŠ a SOU Nejdek, p. o. - p. Ing. Marcelou Polcarovou, p. Ing. Silvií Flídrovou a p. ředitelem Mgr. Josefem Dvořáčkem

"Mezi nejlepší vzpomínky na střední školu patří bezpochyby lyžařský pobyt, kdy společně jako třída proživáme 5 dnů lyžování na jedné z nejlepších sjezdovek v České republice a je to pro nás neskutečně zábavné. Trávíme zde čas od 13. do 17. března 2017 spolu s vyučujícími p. Ing. Marcelou Polcarovou a p. Ing. Silvií Flídrovou, které nás učí výborně jezdit na lyžích. I ti, kteří na lyžích stojí poprvé, jezdí už druhý den na sjezdovce jako profesionálové. Paní učitelky mají pro nás každý večer připravený vynikající program, při kterém se zasměje i ten největší bručoun. V našem případě jsme si nemohly představit lepší lyžařský pobyt. Ubytování v hotelu je komfortní ve všech směrech, je zde vše, co potřebujeme. Všichni si to tu užíváme a budeme mít na toto místo skvělé vzpomínky!"

Za V2: Denisa Bahulová, Andrea Stárková
Autor článku a fotografií: Mgr. Josef Dvořáček

Dov Dov Dov

Dov Dov Dov
Fotogalerie 1 - © Mgr. Josef Dvořáček ...
, Fotogalerie 2 - © Patrick Rau, V2 ...

 

13.3.2017

EXKURZE ŽÁKŮ UČEBNÍHO OBORU STRAVOVACÍ A UBYTOVACÍ SLUŽBY (65-51-E/01)
TŘÍDY S1S a S1A

Učivo o skladech provází žáky Stravovacích a ubytovacích služeb (65-51-E/01) v teoretickém i praktickém vzdělávání. Skladování je součástí každého stravovacího provozu. Je to spojovací článek mezi výrobou - spotřebou a zákazníkem. Probíhá zde manipulace - přejímka a uskladnění potravin až po expedici. Hlavním úkolem je sladění toku zásob. Provozní pracovníci obchodního řetězce Tesco žákům ochotně vysvětlili logistiku skladování. Žáci měli možnost vidět skladovací prostory, rozdělení skladů, přípravny masa a uzenin i pekárnu s moderním vybavením - rotační pecí a kynárnou pečiva. Závěrem nás v prodejní hale poučili o ošetřování zeleniny a ovoce během prodeje. Mnohokrát děkujeme pracovníkům Tesco

Dov Dov Fotogalerie ...

Autorka článku a fotografií: Hana Petričičová

 

9.3.2017

GRANDHOTEL AMBASSADOR NÁRODNÍ DŮM KARLOVY VARY
Exkurze 1. ročníku oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01)

Grandhotel Ambassador Národní dům v Karlových Varech poskytuje nadstandartní ubytovací, hotelové, wellnessové a lázeňské služby přímo v centru města a disponuje velkou ubytovací kapacitou. Je proto ideálním místem pro pořádání firemních setkání, školení či různých kongresů. Celkem je v nabíce 83 pokojů katagorie ****Superior. Součástí provozu je i vlastní balneo centrum se špičkovým personálem. Celou exkurzí - hotelovými úseky nás provázel provozní manager p. Vinš. Moc děkujeme za umožnění prohlídky hotelu.

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

Autorky článku a fotografií: Eva Faldusová, Hana Petričičová

 

28.2.2017

DRUHÉ SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE TŘÍD

V úterý dne 28. února 2017 byla vedením školy slavnostně vyhodnocena soutěž o nejlepší třídu mezi obory NÁSTROJAŘ (23-52-H/02), STROJÍRENSKÉ PRÁCE (23-51-E/01) a STRAVOVACÍ A UBYTOVACÍ SLUŽBY (65-51-E/01). Putovní zlatý pohár TOP CLASS obdržela v tomto školním roce třída N2.

Dov Dov Dov
Fotogalerie  ...

Autoři článku a fotografií: Ing. Dana Vraná, Mgr. et Bc. Tomáš Babický

 

26.2.2017

EXKURZE DO WITTE AUTOMOTIVE, spol. s r.o. v NEJDKU
2. a 3. ročník oboru Nástrojař (23-52-H/02) - 24.2.2017

Nástrojaři třídy N2 a N3 navštívili v pátek dne 24. února 2017 partnerskou firmu Witte Automotive v Nejdku. Vyrábí se tu zamykací a uzavírací systémy do automobilů světoznámých značek. Jako strojaře nás nejvíce zaujala NÁSTROJÁRNA, kde pracuje mnoho našich absolventů. Bylo zajímavé vidět práci elektroerozívních strojů, CNC frézek a CNC soustruhu. Na památku jsme každý dostal šachovou figurku (věž) od pana Arnošta Pavlačky, kterou vyrobil před námi. Mohli jsme si prohlédnout rozebranou „formu–nástroj“, kde byly dobře vidět jednotlivé části jako: spodek, vršek, stolička, jádra a vložky, vyhazováky. Nakoukli jsme i do vstřikovny plastů s automatizovanou výrobou. Celá exkurze byla velice zajímavá a děkujeme pánům Baláčkovi a Sovovi za jejich čas a odborný výklad.

Autoři článku a fotografií: Jiří Malý, Ing. Marcela Polcarová

Dov Dov Dov
Více ve fotogalerii ..., Stránky firmy Witte Automotive Nejdek, spol. s.r.o.

 

24.2.2017

SLADCE ROZPUSTILÝ MASOPUST
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

Masopust (na Moravě fašank nebo fašinek) je dávná lidová tradice ve znamení bujarého veselí a přemíry jídla. Začíná po Třech králích a trvá do Popeleční středy. Protože jde o veskrze lidovou slávu, může se přidat každý, stačí si barevně pomalovat obličej , nasadit si na hlavu barevnou čapku nebo nějakou masku – třeba v podobě medvěda, který nesmí v průvodu s muzikou chybět. Jak známo k tradicím se vždy váže určité jídlo a u masopustu, tedy velkého svátku jídla, to platí dvojnásob. Nešetří se zejména na mase, především díky zabijačkám, které předcházejí masopustnímu reji, aby bylo dostatek masa a čerstvého vyškvařeného sádla. Smaží se koblihy a boží milosti, vaří se různé druhy knedlíků, připravují se jitrnice, jelita, tlačenky, zabijačkové guláše a vše se zapijí pivem a voňavou slivovicí. K masopustu patří od nepaměti koblihy - recept najdete níže ke stažení.

Dov Dov
Fotogalerie - © Eva Joklová, Recept na masopustní koblihy ...

Autorky článku: Eva Joklová, Marie Gersdorfová
Autorka fotografií: Eva Joklová
Publikace projektu: Peter Weigel

LADCE ROZPUSTILÝ MASOPUST
 

20.2.2017

PŘIHLASTE SE DO ŠKOLNÍHO KOLA PREZENTIÁDY 2017
SOUŤEŽ V PREZENTAČNÍCH DOVEDNOSTECH ...

Máte dobrý nápad? Ano? A jste schopní jej prosadit? Skvělá myšlenka totiž nestačí k tomu, aby se vaše sny staly skutečností. Dobré nápady bez správného přednesu zmizí okamžitě v propadlišti dějin. Nebojte se je prezentovat. Přitom své nápady prezentujete každý den. Kamarádům, rodičům nebo učitelům. A v budoucnu tomu nebude jinak. Budete stát před svými kolegy, potenciálními investory nebo před vlastními zaměstnanci. Pokud vás však ovládají strach nebo tréma, prezentiáda je ideální příležitost, jak s nimi zatočit. Při tvorbě si oprášíte znalosti v PowerPointu. V každém případě budete potřebovat jak skvělé nápady, tak pádné argumenty.

Dov Témata soutěže jsou k dispoizici u p. Petera Weigela:

Uzávěrka přihlášek je 23. 3. 2017!

Informace k soutěži ...

 

Autor článku: Peter Weigel

 

31.1.2017

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE TŘÍD
OBORU VEŘEJNOSPRÁVNÍ ČINNOST SE ZAMĚŘENÍM NA OCHRANU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ (68-43-M/01) ...

V úterý dne 31. ledna 2017 vyhodnotil p. Mgr. Josef Dvořáček, ředitel školy, aktivitu a práci jednotlivých ročníků, včetně účastí ve školních kolech jazykových olympiád, sportovních turnajích a soutěžích v odborných předmětech maturitního oboru Veřejnosprávní činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01). Nejlepší třída V1 získala celkem 28 bodů a obdržela putovní zlatý pohár TOP CLASS. Akci doprovázel hrou na kytaru p. Pavel Krüger.

Dov Dov Dov
Fotogalerie  ...

Autor článku a fotografií: Peter Weigel
Autor fotografií: Mgr. Josef Dvořáček

 

30.1.2017

JEDNOTNÁ KRITÉRIA PRO UCHAZEČE V PRVNÍM KOLE PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 2017/2018

Ředitel Střední odborné školy a středního odborného učiliště Nejdek, příspěvkové organizace, rozhodl, že bude konáno přijímací řízení pro uvedené obory vzdělání, hodnocené v souladu s ustanovením § 60 odst. 4 a 13 písm. a) a c) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon): Uchazeč shodně vyplní dvě přihlášky, školy uvede ve stejném pořadí podle místa, kde chce případně konat přijímací zkoušku (pořadí neurčuje přednost pro přijetí na dané školy). Uchazeč přihlášky zašle řediteli školy do 1.  března 2017 s originálními podpisy.

Více k přijímacímu řízení 2017/2018 ..., Přehled nabízených oborů ...Jaké předměty se ve škole vyučují?

Mgr. Josef Dvořáček
ředitel školy

 

24.1.2017

STUDUJ U NÁS A NEMUSÍŠ MATUROVAT Z MATEMATIKY
VŠE K PŘIJÍMACÍMU ŘÍZENÍ 2017/2018

Dov Uchazeči o středoškolské studium podávají školám přihlášku k přijímacímu řízení nejpozději do 1. března 2017.


JEDNOTNÉ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY PRO MATURITNÍ OBORY

1. KOLO
PRVNÍ ŘÁDNÝ TERMÍN: 12. DUBNA 2017 od 8:00 hod.
DRUHÝ ŘÁDNÝ TERMÍN: 19. DUBNA 2017 od 8:00 hod.

Vzor přihlášky byl stanoven Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a k dispozici je na následujících odkazech.

JEDNOTNÁ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKA 2017 (informace CERMAT) ...

Jednotné přijímací zkoušky na SŠ se blíží ... (informace nakladatelství DIDAKTIS) ...

Informace Školského portálu Karlovarského kraje  ...


VIDEO O OBORU VEŘEJNOSPRÁVNÍ ČINNOST ...

VIDEO - TECHNIKA V KARLOVARSKÉM KRAJI ...

Více o přijímacím řízení ...


Mgr. Josef Dvořáček
ředitel školy

 

17.1.2017

ŠKOLNÍ KOLO KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE V NĚMECKÉM JAZYCE .../ SOUTĚŽ V PŘEDČÍTÁNÍ 
Bedeutungen verstehen, eigene Meinungen äußern ...

V prostorách jazykové učebna č. 9 se od 9. do 17. ledna 2017 postupně uskutečnily školní kola konverzační soutěže a soutěže v předčítání německého literárního textu ve všech skupinách (s ohledem k jazykovým úrovním A1+, A2, B1 a B2). Žáci absolvovali postupně poslechová cvičení, porozumění textu a konverzační část na běžná komunikační témata jako Familie, Schulleben, Reisen und Urlaub apod. Soutěž je postupová do okresního kola.

Dov Dov Dov
Výsledky školního kola konverzační soutěže a školního kola soutěže v předčítánní (.pdf)
Fotogalerie soutěže ...

Autor článku a fotografií: Peter Weigel

 

17.1.2017

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 17.1.2017
PREZENTACE STROJÍRENSKÝCH OBORŮ A PROHLÍDKA UČEBEN ŠKOLY ...

V úterý dne 17. ledna 2017 proběhl na všech pracovištích teoretického úseku a praktického vyučování prezentační den školy - budoucí zájemci o studium měli možnost nahlédnout do výuky maturitního oboru Veřejnosprávní činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01), individuálního odborného výcviku v oborech Nástrojař (23-52-H/01) a Strojírenské práce (23-51-E/01) a mohli se seznámit s výukou žáků oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01).

Dov Dov Dov
Fotogalerie ze dne otevřených dveří ..., Videoprezentace aktivit školy ...

Autor článku: Peter Weigel
Autoři fotografií: Mgr. Josef Dvořáček, Peter Weigel

 


Strana 14 z 17

Přihlášení

    Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Aktuálně ...

KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE?
27. září 2018


KONTAKTY | NABÍZÍME VÁM ... | VIDEA ŠKOLY ...ŽIVÝ KRAJ

Škola interaktivněUlti Clocks content

Anketa

Jaký zdroj informací o škole Vás nejvíce oslovuje?