• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

2.11.2017

KULINÁŘSKÉ RECEPTY ZE ZELÍ/ SAUERKRAUTREZEPTE
SPOLEČNÉ VAŘENÍ V BSZ ANNABERG-BUCHHOLZ
Prezentace projektu a ověřování receptů projektu
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

Ve čtvrtek dne 2. listopadu 2017 se v rámci udržitelnosti projektu CÍL3 uskutečnilo další společné vaření gastronomických specialit krušnohorské kuchyně pro žáky oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) u našeho německého partnera BSZ Annaberg-Buchholz. Nedílnou součást komunikace žáků tvořila orientace v reálném prostředí a zvládnutí různých komunikačních situací s důrazem na porozumnění jednotlivých činností a úkonů v cizím jazyce. Žáci byli společně se zástupcem oboru Veřejnosprávní činnost (68-43-M/01) rozděleni s německými partnery do pracovních skupin. Na vlastní kůži se mohli naši žáci přesvědčit jaké pracovní postupy používají naši projektoví partneři pro přípravu kyselého zelí.

Na závěr všichni navštívili štolu Markuse Röhlinga, jejíž část pro veřejnost zpřístupnil spolek Altbergbau Markus-Röhling-Stolln. Po zhruba 600 metrech jízdy důlním vláčkem si žáci prohlédli působivá svědectví z doby těžby stříbra a kobaltu v letech 1733 až 1857 i těžby uranu podnikem SAG Wismut a především hlavní atrakcí - 9 metrů vysoké vodní kolo, které je přesnou plně funkční kopií originálu.


Dov Dov Dov

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Peter Weigel
, Fotogalerie - © Roman Kalán, V3

Autor článku: Peter Weigel
Autoři fotografií: Peter Weigel, Roman Kalán (V3)

 

31.10.2017

MATURITNÍ ZKOUŠKA V ROCE 2017/2018 - MATURITNÍ ZPRAVODAJ Č. 43

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání právě zveřejnilo aktuální číslo Maturitního zpravodaje s pořadovým číslem 43, který se týká podoby maturitní zkoušky ve šk. roce 2017/2018.

Maturitní zpravodaj č. 43 ke stažení

Více informací na www.novamaturita.cz

Vedení školy

 

23.10.2017

POZVÁNKA NA TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Dov Třídní schůzky v 1. čtvrtletí školního roku 2017/2018 se uskuteční v úterý dne 7. listopadu 2017 od 15:30 (SOŠ a SOU Nejdek, Rooseveltova 600) a na OP Stará Role (Závodu míru 144) ve středu dne 8. listopadu 2017 od 16:00.

Vedení školy

 

22.10.2017

POSVÍCENÍ V ZEMI POLÉVEK
SOUTĚŽ VE VAŘENÍ POLÉVEK V SASKÉM NEUDORFU
Prezentace a propagace projektu CÍL 3
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

V saském Neudorfu, někdy nazývaném také "vesnicí polévky", se již od roku 1992 každoročně koná soutěž ve vaření polévky a souboj siláků v přetahování o polévkový hrnec. V rámci udržitelnosti projektu „ERZGEBIRGE/ KRUŠNOHOŘÍ KULINARISCH ERLEBEN" se pokusila přispět svým kuchařským uměním učitelka OUV p. Eva Joklová a prezentovala naši školu sýrovou polévkou s krutonky.

Mezi 30 polévkami, které byly na soutěži hodnoceny, vyhrála papriková polévka s karbenátkovými kuličkami dle receptu rodačky z Neudorfu v konkurenci mezi polévkami jako dýňovo-mangová, tuňáková, bylinková nebo staroněmecká masová polévka na základě hodnocení porotců, mezi kterými tentokráte zasedl i p. Peter Weigel.

Akce se uskutečnila za účasti starosty obce Sehmatal Andrease Schiedela a pastrora evangelické farnosti Nico Piehlera. Po vyhlášení Královny polévek 2017 následovalo světové mistrovství v přetahování polévkového hrnce. Nechyběla ani dražba nejlepší polévky ve speciální keramické nádobce - s nejvyšší nabídkou 30 EUR. Po slavnostním vyhlášení výsledků měli všichni účastníci možnost ochutnat jednotlivé polévky za poslechu dechové hudby Neudorfer Blasmusik a porovnat tak jednotlivé výkony soutěžících.

Dov Dov Dov
Dov Dov Dov

Fotogalerie 1 - © Peter Weigel, Fotogalerie 2 - © Mgr. Josef Dvořáček

Autor článku: Peter Weigel
Autoři fotografií: Mgr. Josef Dvořáček, Peter Weigel

 

20.10.2017

"DAS FILMFEST" PRAHA - FILMOVÁ PROJEKCE V NJ
Aktiv und effektiv Deutsch lernen ... - 20.10.2017

Studenti 2. - 4. ročníku německého jazyka shlédli v pražském kině Lucerna film "Odnikud/ Aus dem Nichts" (2017) s českými titulky. V hlavní roli thrilleru Fatiha Akina o pomstě a spravedlnosti exceluje Diane Kruger, která za roli Katji dostala na festivalu v Cannes Palmu pro nejlepší herečku. Film bude na český trh uveden v lednu rok 2018. Součástí programu byla informativní prohlídka knihovny Goethe-Institutu a výklad v cizím jazyce u vybraných pražských pamětihodností včetně opakování frází týkajících se orientace ve městě.

Dov Dov Dov
Více ve fotogalerii - © Peter Weigel ..., Více ve fotogalerii - © Patrick Rau (V2) ...

 

Autor článku: Peter Weigel
Autoři fotografií: Peter Weigel, Petrick Rau (V2)

 

17.10.2017

VÝSTAVA A WORKSHOP "ŠKOLA A TRH PRÁCE 2018"
SPA HOTEL THERMAL KARLOVY VARY 17. - 18.10.2017

Výstavy, propagující aktivity středních škol v prostorách velkého sálu SPA hotelu Thermal v Karlových Varech, se zúčastnila řada škol i náš významný sociální partner Witte Nejdek, spol. s r. o., zastoupený stánkem a paní Mgr. Jitkou Štatskou. Vystavovali jsme výrobky žáků a většina nejčerstvějších produktů, zejména pečivo vyrobené žáky v oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01), vycházela z krušnohorských gastronomických tradic a byla při ochutnávce přijata velmi dobře. Učitelé a konečně i SOŠ a SOU Nejdek, p. o. byla veřejně příznivě ohodnocena a těšila se přízně žáků i učitelů.

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Mgr. Josef Dvořáček ...

Autor článku a fotografií: Mgr. Josef Dvořáček

 

16.10.2017

MOŽNOSTI SPOLUPRÁCE V ODBORNÉM VZDĚLÁVÁNÍ UČŇOVSKÉ MLÁDEŽE PRO UPLATNĚNÍ V RÁMCI PŘESHRANIČNÍHO PRACOVNÍHO TRHU
Prezentace a propagace projektu CÍL3
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

V pondělí dne 16. října 2017 se účastnili p. Mgr. Josef Dvořáček, ředitel školy, společně s p. Peterem Weigelem, zodpovědným za projekt CÍL3 "Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge", pracovního setkání v prostorách německé Bundesagentur für Arbeit v městě Plauen s cílem informovat o aktivitách v rámci udržitelnosti projektu a aktivně diskutovat o další přeshraniční spolupráci v oblasti řemesel a soutěží v odborných dovednostech.

Akci zajišťovala p. Helga Lutz, ředitelka Arbeitsagentur, a kromě zástupců zřizovatele Krajského úřadu Karlovarského kraje byli přítomni ředitel Komory řemesel Horní Franky p. Rainer Beck, prezident EUROREGIO EGRENSIS p. František Čurka a významní hosté z hospodářských komor.

Dov Dov
Fotogalerie - © Peter Weigel

Autor článku a fotografií: Peter Weigel

 

12.10.2017

KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE? - VÝSTAVA STŘEDNÍCH ŠKOL KARLOVARSKÉHO KRAJE
Prezentace školy v prostorách SPŠ Ostrov - 12.10.2017
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

Dne 12. října 2017 pořádala Střední průmyslová škola Ostrov ve spolupráci s Karlovarským krajem ve svých prostorách výstavu „KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE?“. Na výstavě se představilo 17 středních škol z regionu, včetně gymnázií a učilišť.

Střední odbornou školu a střední odborné učiliště Nejdek prezentovali učitelé odborných předmětů p. Hana Petričičová a p. Ing. Jan Švandrlík spolu se žáky. Podpořit je přijela v odpoledních hodinách vedoucí odloučeného pracoviště a výchovná poradkyně Ing. Dana Vraná. Na výstavě byly prezentovány všechny učební obory – Nástrojař (23-52-H/01), Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01), Strojírenské práce (23-51-E/01) – a maturitní obor Veřejnosprávní činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01).

Kromě žáků základních škol od Chebu přes Toužim po Klášterec nad Ohří a Kadaň zavítali na naši prezentaci i mnozí výchovní poradci, za všechny například pan Pícha ze ZŠ Myslbekova v Ostrově. Navštívila nás také řada rodičů se svými dětmi se zájmem o studium. Věříme, že se s mnohými z nich setkáme v novém školním roce v našich třídách, a všem přejeme šťastnou ruku při výběru budoucího studia.

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Ing. Jan Švandrlík, Propagační video školy na youtube  ...

Autor fotografií: Ing. Jan Švandrlík
Autoři článku: Ing. Jan Švandrlík, Hana Petričičová, Ing. Silvie Flídrová

 

10.10.2017

HLEDÁME ASISTENTA/ ASISTENTKU PEDAGOGA- na celý úvazek

- nástup IHNED

- pracoviště: Stará Role, Závodu míru 144, Karlovy Vary

- zaměstnavatel: SOŠ a SOU Nejdek, p. o., Rooseveltova 600, 362 21 Nejdek

- bližší informace: p. Krejčíková - tel.: 739 550 679 a Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Mgr. Josef Dvořáček,
ředitel školy

 

5.10.2017

"PO STOPÁCH PŘEDKŮ" V KRUŠNÝCH HORÁCH
GLÜCK AUF - POTŮČKY - PROJEKT REGION - UDRŽITELNOST - 5.10.2017

Dne 5. října proběhla očekávaná a plánovaná exkurze, kdy jsme se žáky 1. a 3. ročníku oboru Veřejnosprávní činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01) navštívili krušnohorské městečko Potůčky a známé hornické muzeum Glöckl. Exkurze byla vedena v německém jazyce. Žáci si připravili i zajímavosti o historii kraje a hornictví , exkurzi odobně vedli p. ředitel Mgr. Josef Dvořáček a p. učitel Mgr. Aleš Kváča. Provedli jsme odběry vzorků nejhojnějších hornin a nerostů, konkrétně poznali a vyzkoušeli způsob těžby rud v Rudohoří.

Výklad nás zaujal a expozice muzea těžby uranu, stříbra, bizmutu a kobaltu fotografiemi dobře dokumentovala zdejší historii hornictví a získávání surovin pro energetické využití radioaktivních surovin v dobrém i negativním významu. Horníci se zde dožívali nejvíce 35 až 40 let. Založili jsme si také svojí mineralogickou sbírku, ze které každý budeme tvořit seminární práci 10 nerostů a hornin.

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Mgr. Josef Dvořáček ...

Autoři článku a fotografií: Třída V1,
Mgr. Josef Dvořáček

 

30.9.2017

ZAPOJTE SE DO 2. ROČNÍKU SOUTĚŽE "LIDÉ A KULTURA"
V RÁMCI UDRŽITELNOSTI PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

Dov


Již 2. ročník celoškolní soutěže "Lidé a kultura" bude probíhat v říjnu a listopadu 2017. Soutěžící mají možnost své fotografie průběžně zasílat na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a to nejpozději do 30. listopadu 2017. Počet snímků od jednoho autora je omezen na max. 3 snímky.

1. formát: JPG, PNG, RAW
2. velikost: maximálně 20 MB
3. rozměry: minimálně 2800 x 1700 pixelů

Fotografie, které nesplní
stanovené požadavky, nebude možno do soutěže přijmout. Při případné úpravě fotografií volte před uložením nejvyšší možnou kvalitu (minimální míru komprese fotografie). Všechny zaslané soutěžní fotografie budou publikovány pod uměleckým názvem snímku v soutěžní galerii na stránkách školy.

PLAKÁT KE STAŽENÍ ...
Více informací z předmětu Výpočetní technika ...

Autor článku: Peter Weigel

   


Strana 9 z 17

Přihlášení

    Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Škola interaktivněUlti Clocks content

Anketa

Jaký zdroj informací o škole Vás nejvíce oslovuje?