• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Home

UČITELÉ ZÍSKÁVAJÍ ZKUŠENOSTI V PRAXI
PROJEKT POSPOLU - PODPORA ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ - 15.8.2014


Informace o projektu ...

Dov Tisková zpráva
společnosti WITTE Automotive


Učitelé získávají zkušenosti v praxi


Nejdek (15.08.2014) – Prázdniny jsou čas, kdy žáci i učitelé obvykle odpočívají. To neplatí o účastnících projektu POSPOLU.


V rámci tohoto projektu využili nabídky odborných stáží ve WITTE Automotive v Nejdku dva vyučující technických předmětů – Ing. Stark ze SPŠ Ostrov a Ing. Švandrlík ze SOŠ a SOU Nejdek. Další dvojici pedagogů ze SOŠ logistické Dalovice a ISŠTE Sokolov odborná stáž v oblasti logistiky a elektrotechniky čeká na podzim.


Ing. Švandrlík odpovídal na dotazy, proč vyměnil část letních prázdnin za stáž ve WITTE Automotive, partnerské firmě projektu. „Na SOŠ a SOU Nejdek vyučuji strojnictví, strojírenskou technologii, odborné kreslení a práci s počítačem. Na rozdíl od ostatních kolegů kantorů jsem zatím neměl možnost blíže provoz ve strojírenském podniku poznat.“ Pětidenní stáž zavede učitele odborných předmětů, který se podílí na výchově budoucích nástrojařů třeba právě pro WITTE Automotive,do konstrukce forem, klasické nástrojárny i moderního CNC centra.


Celou stáž bude moci Ing. Švandrlík hodnotit v pátek, ale již dnes říká: „Nahlédl jsem mimo jiné do 3D konstrukce forem, včetně nových postupů pro výrobu nestandardních tvarů. Specialisté WITTE Automotive mi přiblížili nové technologie, materiály stejně jako problematiku tlakového odlévání plastů. Právě v úseku Plasty se vyrábějí například kliky, výztuhy klik nebo lišty pro světové automobilky. Osobně mne zajímá problematika montáže dílů v celek a také nejmodernější zařízení, jako jsou pětiosé frézky nebo vyjiskřovačky. To vše bude také součástí mé stáže ve WITTE Automotive.“

Projekt POSPOLU se snaží propojit teoretické znalosti studentů a vyučujících s nejnovějšími postupy praxe. V Karlovarském kraji je partnerství 4 odborných škol a WITTE Automotive jediné. Společným cílem všech partnerů je dát praktický návod, jak předávat zkušenosti a zvyšovat úroveň technického vzdělání pro ostatní školy i firmy.


WITTE Automotive – 115 let WITTE klíčem k úspěchu: kvalita, komunikace a motivace Více než sto let klíčových konceptů pro automobilový svět. Více než dvacet let v České republice. Vyvíjíme, testujeme a montujeme tradiční výrobky (klíče, zámky, lišty, kliky) i novinky (LED softtouch, door edge protector) pro světové automobilky. S Vašimi nápady proměníme vysněné zámky ve skutečnost. Jsme druhým největším zaměstnavatelem v Karlovarském kraji a stabilním "Zaměstnavatelem regionu". Rozvíjejte Vaši osobnost a spoluvytvářejte WITTE budoucnost. Jsme dynamický tým, ve kterém získáte zkušenosti na mezinárodní úrovni aliance VAST. Stavíme na profesionálech a podporujeme technické talenty ve školách Poznejte nás, poznejte víc než Nejdecko - region sportu, kultury a přírody. Pomůžeme Vám sladit pracovní život s Vašimi zálibami.

 

 

„Neustálým rozšiřováním znalostí a zlepšováním procesů se chceme stát světovou třídou mezi dodavateli automobilového průmyslu.“

 

WITTE Automotive WITTE Nejdek, spol. s r.o.
Rooseveltova 1299, CZ-36221 Nejdek
www.witte-automotive.cz
www.facebook.com/WITTEAutomotiveCZ
Kontaktní osoba:
Mgr. Martina Poštová
T +420 359 016 998
T +420 776 776 096
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Autorka článku: Mgr. Martina Poštová, Witte Automotive Nejdek

Zpět | Nahoru