• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Home NÁSTROJAŘ

NÁSTROJAŘ

23-52-H/01

CHARAKTERISTIKA OBORUPROČ SI VYBRAT OBOR NÁSTROJAŘ?

Tříletý učební obor ukončený závěrečnou zkouškou s výučním listem. Žáci jsou vzděláváni podle školního  vzdělávacího  programu aktualizovaného v souladu s požadavky zaměstnavatelů a dosažené vzdělání je střední odborné.

Teoretická výuka
vč. cizích jazyků (N/A) probíhá v budově školy v Karlových Varech – Staré Roli, Závodu míru 144, skupinová praktická výuka 1. a 2. ročníku probíhá na odloučeném pracovišti v Nejdku, Závodu míru 340.

Žáci třetích ročníků jsou zařazení v individuální praxi na pracovištích spolupracujících firem.

Vzdělávací program splňuje parametry standardu středoškolského odborného vzdělávání s ohledem na budoucí vývoj ve výrobě nástrojů a také k poptávce na trhu práce.

Vzdělání v tomto oboru umožňuje žákům získat všeobecné a odborné vědomosti spojené se získáním praktických dovedností nejen při výrobě dílů, ale také při sestavování a oživování nástrojů a přípravků. Při výuce odborných předmětů a praxe jsou zařazovány a respektovány požadavky spolupracujících firem.


Dov Dov Dov

Dov Dov Dov

Fotogalerie ... | Odborný výcvik ...

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA OSTROV - VÍCE INFORMACÍ O OBORU ...

VIDEO NA INFOABSOLVENT.CZ ...

 

Při splnění studijních kritérií žáci obdrží stipendium až 3 500,‒ Kč za pololetí.

Obor Nástrojař je zařazen od školního roku 2013/2014 do programu poskytování stipendií žákům ve vybraných oborech vzdělávání.

 

PROČ SI VYBRAT OBOR NÁSTROJAŘ?


Nástrojař vyrábí složité součástky, nástroje, měřidla, přípravky apod. Tato práce vyžaduje smysl pro přesnost, svědomitost, čistotu a pořádek. Při čtení technických výkresů jsou velké nároky kladeny na prostorovou představivost a obrazotvornost.

Nástrojař musí ovládat základy mechaniky, což potřebuje pro řadu technických výpočtů. Běžnou přesností pro nástrojařskou výrobu je setina milimetru (pro srovnání lidský vlas má tloušťku 0,06 mm).

Nástrojař dnes pracuje na konvenčních obráběcích strojích (vrtačky, frézky, soustruhy, brusky vyjiskřovačky atd.). Především však na moderních číslicově řízených strojích – NC a CNC systémy.

Tato strojírenská profese patří mezi nejvýše ceněné technické obory.

V současné době prožívá naše strojírenství bouřlivý rozvoj a zaznamenává nedostatek nástrojařů a dalších kvalifikovaných řemeslníků.

Uplatnění nalezne v mnoha firmách města Nejdku a okolí. Využijte jedinečnou šanci a staňte se nástrojařem! Rádi vám v tom pomůžeme.YOUTUBE-CHANNEL ...

 


 


Zpět
| Nahoru

 

Přihlášení

    

Aktivity školy

Aktuálně ...

MATURITNÍ ZKOUŠKA JARO 2018
2. - 4. května 2018


KONTAKTY | NABÍZÍME VÁM ... | VIDEA ŠKOLY ...ŽIVÝ KRAJ

Škola interaktivněŠkolní e-mailová schránka Školní e-mail
Ulti Clocks content

Anketa

Jaký zdroj informací o škole Vás nejvíce oslovuje?